انجمن چیست؟

انجمن چیست؟

فروم یا انجمن چیست؟

انجمن ها یا فروم ها در اینترنت یکی از رایج ترین فضاهای کسب اطلاعات بروز با پرسش و پاسخ در تالارهای گفتگوی آن توسط اعضای فعال انجمن می باشد. این فضاها را به نوعی شبکه اجتماعی تخصصی حوزه های مختلف نیز می نامند. تقریبا بیش از سه دهه از ساختار این انجمن ها در اینترنت به عنوان فضای اختصاصی برای تبادل نظرات آنلاین و اطلاعات بین بازدیدکنندگان اینترنت می گذرد.

انجمن چیست؟ به عبارت ساده تر انجمن یا فروم یا تالار گفتگو امکانی است بر بستر اینترنت که کاربران آن می توانند به راحتی مطالب خود را با دیگران به اشتراک بگذارند و درباره موضوع های خاص به بحث و گفتگو بپردازند.

ماهیت انجمن اتاق فرار:

به طور کلی انجمن های اینترنتی نمونه کوچکی از یک جامعه بزرگ در فضای مجازی می باشند و هر عضو انجمن یک فرد در جامعه واقعی است. همانطور که گفتیم اساس کار انجمن یا فروم بر پایه تبادل نظرات، اطلاعات و بحث و گفتگو شکل می گیرد.

حال این انجمن ها می توانند بر پایه موضوعات عمومی جامعه مطرح شوند و گاه بر پایه مباحث و موضوعات تخصصی شکل بگیرند.

انجمن بازیکنان اتاق فرار در واقع شامل مباحث مربوط به بازیکنان، مجموعه ها، سازندگان، طراحان، توسعه دهندگان و جشنواره های بازی های فکری اتاق فرار می باشد، که موضوعی  تخصصی است و مستلزم پیاده سازی آن به صورتی کامل مجزا از دیگر انجمن ها می باشد.

انجمن چیست

کاربران انجمن اتاق فرار:

عمدتا در انجمن ها افراد با سطوح علمی متفاوتی حضور دارند و با دانش و اطلاعات متفاوتی به بیان عقاید و نظرات خود با توجه به تجربیات بدست آورده می پردازند. شاید به همین دلیل باشد که می گویند انجمن ها بهترین فرصت برای یادگیری می باشند.

زمانی که کاربران فضای اینترنت به انجمن بازیکنان اتاق فرار مراجعه میکنند به عنوان کاربران میهمان حضور دارند و زمانی که ثبت نام می کنند بازیکنان تازه واردی هستند که با فعالیت در انجمن و با مشارکت در بحث ها و گفتگوها نقش های متفاوتی و دریافت خواهند کرد و تشخیص ارزش مطالب به راحتی خواهد بود.

تمامی کاربران عضو انجمن می توانند در تمام بحث ها و گفتگو ها به صورتی کاملا آزادانه در چهارچوب قوانین سایت به بحث و گفتگو بپردازند.

قوانین انجمن چیست؟

در تمامی انجمن ها یکسری قوانین و مقررات کلی مطرح می شود که همه کاربران سایت موظف به رعایت آن می باشند.

همانطوری که در هر جامعه ای یکسری قوانین و مقررات برای عموم افراد جامعه تعیین می شود و همه موظف به رعایت آن هستند.

بنابراین یکی از مهمترین کارهایی که در انجمن ها قبل از هرکاری باید انجام بدهیم این است که قوانین اون سایت را با دقت بخوانیم تا مشکلی پیش نیاید.

[ratings]
محمد رجائی

‫2 نظر

  • hani گفت:

    سلام.
    از مقاله خوبتون ممنون
    فقط یه سوال داشتم، چطوری بعد از اینکه یه موضوع جدید ساختم، دوستام بتونن اون و ببینن و حتی از اعضای سایت بخوام مشارکت کنن؟ میشه راهنمایی کنید؟

  • دیدگاهتان را بنویسید